Edukacja matematyczna

Edukacja matematyczna, rozpoczyna się na długo przedtem, nim dziecko rozpocznie naukę matematyki w szkole, dlatego grupa Żabek już od początku września systematycznie uczestniczy w zajęciach prowadzonych według koncepcji „Dziecięcej matematyki”. To koncepcja wspomagania rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną realizowaną tak, aby zapewnić im sukcesy w nauce. Istotą wspomagania rozwoju jest odpowiednio organizowany proces uczenia się dzieci.

Najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka, dlatego podczas zajęć nie ograniczamy się do oglądania obrazków i rozmawiania o przedstawionych tam obiektach ale aktywnie działamy. W trakcie dotychczasowych zajęć dzieci nabywały doświadczeń w zakresie autoprezentacji, starając się przy tym pokonywać swoją nieśmiałość. Brały udział w ćwiczeniach pomagających kształtować świadomość schematu własnego ciała, określały kierunki w sytuacjach zabawowych. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach, zwłaszcza, że w nauce towarzyszą nam sylwetki misiów, które bardzo przypadły do gustu naszym Żabkom.

Grupa żabki
Matematyka
Grupa żabki
Grupa żabki
Matematyka
Grupa żabki
Grupa żabki
Matematyka
Grupa żabki
Grupa żabki
Matematyka
Grupa żabki
Grupa żabki
Matematyka
Grupa żabki
Grupa żabki
Matematyka
Grupa żabki
Grupa żabki
Matematyka
Grupa żabki
Grupa żabki
Matematyka
Grupa żabki
Grupa żabki
Matematyka
Grupa żabki
Previous Next Play Pause