W czwartek Grupa Żabek wybrała się do Gminnej Biblioteki w Jaworzu na warsztaty z okazji Dnia Mamy. Panie Małgosie jak zawsze przywitały nas z uśmiechem i zaprosiły na zajęcia. Czekał na nas stół zastawiony słoiczkami, kolorowymi papierami, wstążkami i dekoracyjnymi dziurkaczami.

Spotkanie z policjantem

Ostatnio do naszego przedszkola przybyli policjanci z komisariatu w Jasienicy. Na spotkaniu, policjanci w rozmowie z dziećmi poruszyli następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, jak bezpiecznie przechodzić przez pasy, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi,zakaz oddalania się z osoba nieznajomą, informowanie dorosłych, opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, numery alarmowe.

malowanie na folii

     W naszej grupie karnawał nadal trwa. Tym razem był z nami na zajęciach plastycznych, na których dzieci poznały nową technikę malowania farbami na folii. Zabawa bardzo spodobała się dzieciom.

Przedszkole nr 1

Dzieci z grupy III brały udział w warsztatach pszczelarskich. Dowiedziały się jak powstaje pyszny miodek, kto rządzi w ulu, oraz jak bardzo ważną role pełnia pszczoły dla naszego środowiska.

Przedszkole nr 1

„11 listopada 1918 - zapamiętamy już na zawsze” - Święto Niepodległości w naszym przedszkolu.

Przedszkole nr 1

     W piątek 1 kwietnia w Grupie Żabek odbył się Wiosenny Przegląd Literacko – Muzyczny. W tym dniu nasza sala zamieniła się w scenę, na której prezentowali się mali artyści oraz w widownię, na której mogliśmy podziwiać występy.

grupa żabki

Zabawy w kodowanie wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia. Dzieci uczą się myślenia strukturalnego – łącząc małe elementy tworzą spójną całość.

Przedszkole nr 1

           W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy 3 Przedszkola nr 1 w Jaworzu zajmowały się tematyką urządzeń elektrycznych. Dzieci uzupełniały swoje wiadomości na temat działania sprzętów technicznych oraz zasad bezpiecznego posługiwania się nimi.

Konstruowanie gier

          Słodycz zwycięstwa i gorycz przegranej. Kro z nas tego nie doświadczył? Aby nie przejmować się zbytnio porażką i nie zniechęcać się do dalszego działania budujemy w sobie odporność emocjonalną. Warto się o to troszczyć, już od najmłodszych lat.

Przedszkole nr 1

Przez ostatnie dni w Grupie Żabek poruszaliśmy tematykę polskich miast. Rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy opowiadań, szukaliśmy miast na mapie. Przenieśliśmy się też w świat legendy „o toruńskich piernikach”.

Przedszkole nr 1

          W naszym przedszkolu październik to miesiąc intensywnej pracy, przygotowujemy zapasy na zimę oraz rozmawiamy jak należy przygotować się do nadchodzącej zimowej pory roku.  Podczas rozmowy na temat robienia różnego rodzaju przetworów postanowiliśmy wspólnie przygotować kompoty.