grupa żabki

Zabawy w kodowanie wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia. Dzieci uczą się myślenia strukturalnego – łącząc małe elementy tworzą spójną całość.

Konstruowanie gier

          Słodycz zwycięstwa i gorycz przegranej. Kro z nas tego nie doświadczył? Aby nie przejmować się zbytnio porażką i nie zniechęcać się do dalszego działania budujemy w sobie odporność emocjonalną. Warto się o to troszczyć, już od najmłodszych lat.

Muzyka klasyczna

„Klasyczny obiad” w grupie Żabek 😊

Muzyka, jak wiemy łagodzi obyczaje ale nie tylko! Wpływa ona również na rozwój dziecka. Pozwala się skupić, zrelaksować, czasem zachęcić do działania. Jednak ważne, by wybierać takie utwory, które rzeczywiście w pozytywny sposób stymulują pracę mózgu, a tak działa muzyka klasyczna.

Jesienne zabawy

Jesień na dobre rozgościła się w naszej grupie. Towarzyszy nam nie tylko przez jesienną dekorację sali, ale również w zabawie i nauce. Dzieci wykonują prace plastyczne o jesiennej tematyce, trenując sprawność manualną.

Zielono-kosmiczny dzień w przedszkolu

Nasz wspaniały dzień  rozpoczęliśmy piosenką "My jesteśmy ufoludki".  Następnie rozwiązaliśmy rebus który był tematem naszych zajęć – kosmos. Na  zajęciach zastanawialiśmy się  m.in. czy w kosmosie można spotkać żywe istoty?, jak nazywamy przybyszy z kosmosu? oraz dzieci tworzyły samodzielne wypowiedzi na zadane pytanie: jak wyobrażają sobie ufoludka?.