Muzyka klasyczna

„Klasyczny obiad” w grupie Żabek 😊

Muzyka, jak wiemy łagodzi obyczaje ale nie tylko! Wpływa ona również na rozwój dziecka. Pozwala się skupić, zrelaksować, czasem zachęcić do działania. Jednak ważne, by wybierać takie utwory, które rzeczywiście w pozytywny sposób stymulują pracę mózgu, a tak działa muzyka klasyczna.

Warto, by w ciągu dnia znaleźć chociaż chwilę, by jej posłuchać. W grupie Żabek takim czasem jest pora obiadowa. Dzieci słuchają muzyki poważnej podczas obiadu, co pomaga im wyciszyć się i bardziej skoncentrować na posiłku. Dodatkowo na tablicy multimedialnej wyświetlany jest wizerunek kompozytora, by dzieci mogły skojarzyć usłyszany utwór z jego wykonawcą. We wrześniu Żabki zasłuchują się w utworach Antonio Vivaldiego.