Przedszkole nr 1

          W naszym przedszkolu październik to miesiąc intensywnej pracy, przygotowujemy zapasy na zimę oraz rozmawiamy jak należy przygotować się do nadchodzącej zimowej pory roku.  Podczas rozmowy na temat robienia różnego rodzaju przetworów postanowiliśmy wspólnie przygotować kompoty.

Ustaliliśmy z jakich owoców robimy kompoty, umyliśmy jabłka, śliwki i gruszki. Panie kroiły owoce, a dzieci napełniały nimi przygotowane słoiki. Na koniec wsypaliśmy do słoików cukier, licząc ilość wsypywanych łyżeczek i wlaliśmy trochę wody.

Na koniec nasze słoiki z owocami umieściliśmy w dużym garnku i przekazaliśmy naszym paniom w kuchni do zagotowania. Po ugotowaniu  umieściliśmy słoiki w kąciku przyrody, tworząc mini spiżarnię Żabek.

Grupa Żabki
zimowe zapasy
Grupa Żabki
Grupa Żabki
zimowe zapasy
Grupa Żabki
Grupa Żabki
zimowe zapasy
Grupa Żabki
Grupa Żabki
zimowe zapasy
Grupa Żabki
Grupa Żabki
zimowe zapasy
Grupa Żabki
Grupa Żabki
zimowe zapasy
Grupa Żabki
Grupa Żabki
zimowe zapasy
Grupa Żabki
Previous Next Play Pause