W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy 3 Przedszkola nr 1 w Jaworzu zajmowały się tematyką urządzeń elektrycznych. Dzieci uzupełniały swoje wiadomości na temat działania sprzętów technicznych oraz zasad bezpiecznego posługiwania się nimi.

Uświadamiały sobie, jak bardzo te urządzenia są przydatne w domu, bo czynią nasze życie łatwiejszym, ale też mogą być niebezpieczne, gdy będą niewłaściwie obsługiwane. Prowadziliśmy również dyskusję na temat znaczenia osiągnięć techniki w dzisiejszym świecie oraz zagrożeń wynikających z ich przeceniania i nadmiernego korzystania z nich. Przenieśliśmy się też w czasy, gdy nie było jeszcze elektryczności. Oglądaliśmy żelazko z duszą i rozmawialiśmy o prasowaniu za jego pomocą. Dzieci miały również okazję zobaczyć jak wyglądało robienie prania przed wynalezieniem pralki. Najpierw zbrudziły kredkami i pisakami tkaninę (specjalnie przygotowaną na tę okazję) a następnie samodzielnie prały za pomocą tary. Okazało się, że robienie prania jest świetną okazją do zabawy:)

Nauczyciel: Ewa Caban

Wycieczka do Ochab, grupa Smerfy
Grupa Żabki

Przedszkole nr 1

Wycieczka do Ochab, grupa Smerfy
Grupa Żabki

Przedszkole nr 1

Przedszkole nr 1
Grupa Żabki
Przedszkole nr 1
Przedszkole nr 1
Grupa Żabki
Przedszkole nr 1
Previous Next Play Pause