Spotkanie z Mikołajem

Miesiąc grudzień to przede wszystkim czas kultywowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. Przygotowując się na spotkanie z Mikołajem słuchamy opowiadań i legend związanych z tą tajemniczą postacią.

Śpiewamy piosenki, bawimy się w mikołajowe zabawy i wykonujemy ciekawe prace plastyczne.

02.12.16r. wszystkie jaworzańskie przedszkolaki uczestniczyły w ważnym wydarzeniu, jakim było spotkanie z Mikołajem. W mikołajowych nakryciach głowy, zebraliśmy się w gminnej sali sesyjnej, w cukierni Pana Ambrożego. Tam spotkaliśmy świąteczne pierniczki: Ciastusia i Ciastolinkę. Z ich pomocą upiekliśmy dużo świątecznych pierników. Cudowny piernikowy zapach przyprowadził do nas Mikołaja. Przyjechał na hulajnodze. Muzyka, taniec to nieodłączne elementy tego spotkania. Dzieci z wielką radością przyjęły jegomościa w czerwonym płaszczu. Ten niezwykły gość porozmawiał z dziećmi, no i oczywiście obdarował je prezentami. Spotkanie z grudniowym gościem na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. A to pamiątkowe zdjęcia z tego spotkania: