Świąteczne spotkanie z Hiszpanami

Nasze dzielne Smerfy wzięły udział w projekcie e-Twinning. E-Twining to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy.

Przedszkole nr 1

Ostatnie warsztaty naukowe tematem nawiązały do zbliżających się świąt bożonarodzeniowych . Tym razem pani  Judyta zaproponowała nam wykonanie świątecznych bombek choinkowych.

Przedszkole nr 1

W zimie biały śnieżek leci.
Białe mleko piją dzieci.
Biały samochód ruszył na rajd.
Na wszystko białe mówi się WHITE.

Przedszkole nr 1

Jak co roku w grudniu , do naszego Przedszkola przybył długo oczekiwany przez dzieci gość.  Najpierw przenieśliśmy się do krainy Świętego Mikołaja.

Przedszkole nr 1

23 listopada obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu każdy mógł przynieść do przedszkola swojego ulubionego misia. Oglądaliśmy misie, porównywaliśmy.

Dzień z Kroplą Wody

W pewien deszczowy listopadowy dzień obchodziliśmy w naszej grupie „ Dzień z Kropelką Wody”. W tym dniu wszystkie dzieci zostały zaczarowane w  kropelki deszczu i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej  znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz.

Dznień Niepodległości

Jak co roku w listopadzie obchodzimy ważne   święto DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI . Na uroczystej akademii w przedszkolu na początku uroczystości odśpiewaliśmy wszyscy     hymn Polski. Następnie każda grupa zaprezentowała krótki program artystyczny.

Warsztaty naukowe

W październiku odbyły się nasze pierwsze w nowym roku szkolnym warsztaty naukowe, pt. „Podwodny ogród.” Tym razem tworzyliśmy w słoikach głębiny morskie. Najpierw wlewaliśmy wodę , a potem mieszaliśmy ją ze szkłem wodnym. Każdy wybrał sobie kolorowe sole , które wsypane w naszym roztworze tworzyły koralowce podwodne.

Międzynarodowy dzień postaci z bajek

05 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Smefy na spacerze

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków dlatego dzieci z przedszkola wyruszyły  do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku – Jesieni.

Jesienne zapasy

Omawiając tematykę zbiorów darów jesieni z sadu i ogrodu , postanowiliśmy wykorzystać je do zrobienia zapasów zimowych. Zgromadziliśmy owoce : jabłka, gruszki i śliwki .