Podczas zajęć rozmawialiśmy o karnawale, o sposobach jego obchodzenia. Tańczyliśmy także sambę na gazecie do znanej piosenki „Samba de Janeiro”. Dzieci miały także okazję wykonać instrumentalizację do utworu „Nad pięknym modrym Dunajem”. Na podsumowanie zajęć Motylki wykonały karnawałowe postacie.

Jak co roku w naszym przedszkolu 24 stycznia odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. Przedszkolaki pięknie przebrane  w stroje karnawałowe wzięły udział w zabawie prowadzonej przez pana Sebastiana Chmiela, który wraz ze swoją asystentką panią Elżbietą Twardzik  zabrał nas w kosmiczną podróż z prawdziwym gwiezdnym pyłem.

Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu. Niezliczone księżniczki, towarzyszący im kowboje, motylki, kotki, policjanci, oraz Batman ze Spidermanem, a także  inne  postacie z kreskówek opanowały nasze jaworzańskie przedszkole. Na twarzach małych tancerek i tancerzy malował się uśmiech, który nie znikał, mimo chwilowego zmęczenia. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie.