Prace dzieci , grupa Motylki

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę Wielkanocną

 

 W naszym przedszkolu odbył się konkurs na ,,Najpiękniejszą rodzinną ozdobę wielkanocną”. Po uroczystym wielkanocnym śniadaniu Pani dyrektor Jolanta Bajorek pogratulowała  dzieciom pięknych ozdób i jednomyślnie przyznała wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce wręczając im nagrody.

Dziękujemy Wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom za wspaniałe pomysły i wielki zapał…

Czytaj więcej...

Śniadanie Wielkanocne

Tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Wcześniej wspólnie z nauczycielkami dekorowały sale, malowały pisanki, wykonywały w domu z rodzicami ozdoby wielkanocne na konkurs.

Czytaj więcej...

MOTYLKI WITAJĄ WIOSNĘ

           Budząca się do życia przyroda - pierwsze przebiśniegi, krokusy, śpiewające skowronki przypominają nam o nadejściu nowej pory roku. Nasza przedszkolna tradycja powitania wiosny rozpoczyna się od wspólnego robienia słomianej kukły - Marzanny, zimowej panny. Wspólnych zabaw, śpiewania  piosenek oraz recytacji wierszy o tematyce wiosennej.

        "Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy!" - tymi słowami nasze przedszkolaki wyruszyły nad pobliską rzekę, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą czekają z niecierpliwością dorośli i dzieci.

Barwny korowód dzieci z kolorowymi chustami i kwiatami okrążył całe Jaworze, by przepędzić panującą zimę.

Aby tradycji stało się zadość - słomianą kukłę Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały.

Z wiosennym pozdrowieniem – grupa Motylków

Zdjęcia z galerii

Marcowa dogoterapia

 Kolejny raz odwiedziły nas pieski ...

Czytaj więcej...

„ W karnawale same bale - wiedzą o tym nie tylko dorośli, ale i najmłodsi!”

            Podczas zajęć rozmawialiśmy o karnawale, o sposobach jego obchodzenia. Tańczyliśmy także sambę na gazecie do znanej piosenki „Samba de Janeiro”. Dzieci miały także okazję wykonać instrumentalizację do utworu „Nad pięknym modrym Dunajem”. Na podsumowanie zajęć Motylki wykonały karnawałowe postacie.

Czytaj więcej...

Konkurs Kolęd i Obrzędów kolędniczych

11 i 18 stycznia w filii GOK w Rudzicy, odbyła się piętnasta edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek  oraz Przegląd Jasełek i Obrzędów Kolędniczych, w których uczestniczyła nasza grupa.

Czytaj więcej...

Poznajemy urządzenia elektryczne

Przez cały tydzień przedszkolaki  rozmawiały o różnych urządzeniach elektrycznych które są w ich domach. Dzieci potrafiły nazywać urządzenia, które nie działałyby bez prądu jak: pralka, lodówka, odkurzacz, telewizor, komputer, lampka.

Czytaj więcej...

W oczekiwaniu na Mikołaja

Realizując temat tygodnia " Święta tuż, tuż..."  na jednych z zajęć dydaktycznych dzieci wykonały pracę plastyczną- Świętego Mikołaja.

Czytaj więcej...

„Harcerstwo to nie jest coś co się umie, ale to jest coś czym się jest...”

„Harcerstwo to nie jest coś co się umie, ale to jest coś czym się jest...”

      Pewnego popołudnia gościliśmy harcerkę, Martę. Celem wizyty było przybliżenie dzieciom sylwetki harcerza. Nasz dawny przedszkolak zaprezentował nam mundur harcerski i odznaki.

Czytaj więcej...

Robimy koktajl truskawkowy

Na naszych zajęciach rozmawialiśmy  na temat „Co należy jeść, aby zdrowym być”. Po krótkiej pogadance na temat zdrowego odżywiania  dzieci wykonały koktajl z truskawek i maślanki.

Czytaj więcej...

Dzień Z Kroplą Wody

Pewnego dnia postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Na naszych zajęciach zagościła Kropelka Wody.

Czytaj więcej...

Grupy Dzieci