Bezpieczny przedszkolak

Bezpieczny przedszkolak, grupa słoneczka

Zagadnienie bezpieczeństwa dzieci zajmuje wiodące miejsce w pracy wychowawczo - dydaktycznej naszego przedszkola.

W miesiącu wrześniu przeprowadzono cykl zajęć "Przedszkolak bezpieczny na drodze". Uczyliśmy dzieci bezpiecznego poruszania się po przedszkolu, właściwego korzystania z urządzeń ogrodowych. Przypominaliśmy o zasadach bezpieczeństwa koniecznych przy zabawie, w czasie zajęć oraz na spacerach i wycieczkach. Dzieci zapoznawały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i do domu. Podczas codziennych spacerów po okolicy uczyliśmy się, jak należy przechodzić przez ulicę i poruszać się po chodnikach. 

 

Zdjęcia z galerii

Znajomość znaków drogowych, reguły przechodzenia przez jezdnię to zagadnienia dobrze znane przedszkolakom. Dowodem tego są liczne prace plastyczne wykonywane przez dzieci. Uczymy się rymowanek, śpiewamy piosenki i bawimy się w rozmaite zabawy ruchowe wykorzystując różnorodne przybory. Wszystko po to, by lepiej zapamiętać ważne treści dotyczące naszego bezpieczeństwa.

Zdjęcia z galerii

Znamy także pojazdy uprzywilejowane i numery alarmowe.

Zdjęcia z galerii

Odsłony: 283

Grupy Dzieci