Dzień postaci z bajek

Bajki i opowiadania odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym, a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i kolorowy.

27 września w tym wyjątkowym dniu wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły w towarzystwie różnych bajkowych bohaterów. Słoneczka bawiły się z krasnalem Hałabałą. Tego dnia w ubiorze dzieci dominował kolor czerwony, a czapeczki wykonane na ranku pomogły nam wcielić się w rolę leśnych skrzatów. Nasz bohater jest miłym, przyjacielskim krasnalem szukającym towarzystwa zwierząt i ptaków. Dlatego też urządziliśmy sobie w sali jesienny bal na powitanie Jesieni. To są nasze pamiątkowe zdjęcia:

Hałabała był także tematem naszych zajęć plastycznych. To właśnie nasz bohater pod jesiennym drzewem.

Celem tych zajęć jest nie tylko przypomnienie postaci z bajek czy opowiadań, ale także zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną tych utworów, które nie tylko opisują świat własnym językiem, ale także uczą odróżniania dobra od zła, uczą prawidłowych postaw pełnych empatii, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym. Tacy bohaterowie bawią, uczą, pomagają poznawać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasami stanowią wzór do naśladowania, a czasami pomagają dzieciom rozpoznać zło.
Po obiedzie czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka. Przyjechał do nas Teatr "Bajka" ze Starego Sącza z przedstawieniem teatralnym zatytułowanym "Zaczarowany Gucio"