Jesień w ogrodzie

W kolejnych jesiennych dniach poznajemy bliżej dary jesienne zbierane z naszych pól i ogrodów. Rozpoznajemy i nazywamy różne warzywa i jarzyny.

Trzeba zaznaczyć, iż w zagadnienia z zakresu edukacji przyrodniczej umiejętnie wplatamy działalność językową, plastyczną i muzyczną. Umożliwia to dzieciom stały kontakt z literaturą i naturalnie wzbogaca zajęcia, pogłębia wrażliwość estetyczną naszych podopiecznych.
Podczas zajęć rozwiązywaliśmy jarzynowe zagadki, układaliśmy koszyk z warzywami, zastanawialiśmy się, co takiego można ugotować z tych jarzyn. Ponadto bawiliśmy się z naszymi papierowymi kukiełkami. Urządziliśmy sobie w rytmach muzyki "Jarzynową paradę", gotowaliśmy "Zupę jarzynową", poznaliśmy nowe zabawy logorytmiczne, a wszystko to w jarzynowej oprawie. Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą, że "Owoce i jarzyny, to są zdrowe witaminy". Zobaczcie sami, jak miło można spędzać czas w naszym przedszkolu.

To są nasze prace plastyczne wykonane techniką collage.

Wycieczka do pobliskiego sklepu na stoisko warzywno - owocowe było także ciekawym wydarzeniem dla przedszkolaków. Mogliśmy zobaczyć, jak wiele towarów czeka na nas w sklepie i jaki porządek jest na wszystkich półkach i regałach. Utrwaliliśmy także nazwy warzyw i owoców. Oj, było co oglądać.

Urządziliśmy sobie także "Marchewkowe urodziny". Ta wesoła piosenka zainspirowała nas do wielu zabaw z muzyką. Jarzynowe kukiełki i opaski na głowę pozwoliły nam wcielić w rolę zaproszonych gości.

Nasza marchewkowa solenizantka Lenka poczęstowała nas podczas urodzinowej imprezy słodkimi marwitkami.

A to jest nasza historyjka obrazkowa urodzinowej uroczystości.