Przedszkolne Walentynki

14 dnia lutego w dniu zakochanych czyli w święto Walentego zostały zorganizowane zabawy walentynkowe.

Tego dnia zostaliśmy udekorowani walentynkowymi serduszkami. Dzieci poznały pojęcia takie jak: szczęście, miłość, koleżeństwo, przyjaźń, radość. Uczyły się walentynkowej rymowanki, uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych nawiązujących do tego święta: "Podajmy sobie ręce", "Daj mi serce twoje", "Przyjaciela znajdź nowego", , "Mam serduszko czerwone". Był też czas na działania artystyczne - dzieci ozdabiały kolorowymi wstążkami i flamastrami "serduszkową walentynkę", dla ukochanej osoby. Efekty pracy były kolorowe i oryginalne.
Tego dnia dzieci rozwiązywały także zagadki słowno - obrazkowe "Kto kogo kocha?" Wszystkim podobał się ten szczególny dzień. Nikt tego dnia nie był smutny.