W piątek 23 czerwca w sali sesyjnej oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny Słoneczka pożegnały starsze koleżanki i kolegów odchodzących do szkoły, życząc wielu sukcesów
i wspaniałych wakacji.

Już w maju rozpoczęliśmy prężne przygotowania do naszej sztandarowej uroczystości.Przedszkolaki przygotowywały kolorowe prezenty dla swoich najbliższych.

Poranek Wielkanocny

„Witajcie koledzy wspaniali w ten wielkanocny czas, bo dziś tu zaśpiewamy i zatańczymy wraz. Alleluja! Alleluja! Wielka radość w sercach płynie, spotkaliśmy się tutaj, jak w prawdziwej rodzinie”.

„Kolory tęczy” – to temat ostatnich warsztatów naukowych w tym roku szkolnym.

Ja w świecie magika czy chemika

ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z UNIKIDS

11 kwietnia 2017 roku odbyły się kolejne zajęcia naukowe, podczas których mali chemicy wraz z Panią Judytą stworzyli błękitną ciecz, która w stanie spoczynku była biała, natomiast gdy ją „zamieszaliśmy” to odzyskiwała kolor niebieski.

Aktywność fizyczna zaspakaja dzieciom naturalną potrzebę ruchu, dostarcza bodźce rozwojowe, kształtuje prawidłowa postawę ciała, wzmacnia kondycję oraz wpływa na psychikę i osobowość dziecka.

Zajęcia otwarte dla rodziców

6 kwietnia 2017 roku zaprosiliśmy naszych rodziców do wspólnych zabaw świątecznych. Trzeba przyznać iż nasi goście dopisali i wspólnie razem mogliśmy uczestniczyć w tych wyjątkowych zajęciach.

23 maja uczestniczyliśmy w kolejnych warsztatach edukacyjnych zatytułowanych „Pachnidło, czyli zaczarowany świat zapachów”.

Święta wielkanocne tuż tuż

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Warto wraz z dziećmi poznawać tradycje i zwyczaje,a rozmawiając o ich znaczeniu zwrócić uwagę na ten naturalny rytm życia, któremu wszyscy podlegamy.

SŁONECZKA

Wiosna

Maj zaprasza wszystkich do wesołych zabaw wśród pięknej, kolorowej przyrody. Organizujemy spacery i wycieczki w różne środowiska przyrodnicze. Zachęca to dzieci do obserwowania mieszkańców łąki, stawu, ogrodu, gospodarstwa wiejskiego itp.

Zajęcia edukacyjne Unikids

30 marca to dzień kolejnego spotkania w naszej Gminnej Bibliotece. 2 kwietnia przypada termin Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich.