W piątek 23 czerwca w sali sesyjnej oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny Słoneczka pożegnały starsze koleżanki i kolegów odchodzących do szkoły, życząc wielu sukcesów
i wspaniałych wakacji.

Już w maju rozpoczęliśmy prężne przygotowania do naszej sztandarowej uroczystości.Przedszkolaki przygotowywały kolorowe prezenty dla swoich najbliższych.

„Kolory tęczy” – to temat ostatnich warsztatów naukowych w tym roku szkolnym.

Aktywność fizyczna zaspakaja dzieciom naturalną potrzebę ruchu, dostarcza bodźce rozwojowe, kształtuje prawidłowa postawę ciała, wzmacnia kondycję oraz wpływa na psychikę i osobowość dziecka.

23 maja uczestniczyliśmy w kolejnych warsztatach edukacyjnych zatytułowanych „Pachnidło, czyli zaczarowany świat zapachów”.

SŁONECZKA

Wiosna

Maj zaprasza wszystkich do wesołych zabaw wśród pięknej, kolorowej przyrody. Organizujemy spacery i wycieczki w różne środowiska przyrodnicze. Zachęca to dzieci do obserwowania mieszkańców łąki, stawu, ogrodu, gospodarstwa wiejskiego itp.

Poranek Wielkanocny

„Witajcie koledzy wspaniali w ten wielkanocny czas, bo dziś tu zaśpiewamy i zatańczymy wraz. Alleluja! Alleluja! Wielka radość w sercach płynie, spotkaliśmy się tutaj, jak w prawdziwej rodzinie”.

Ja w świecie magika czy chemika

ZAJĘCIA EDUKACYJNE Z UNIKIDS

11 kwietnia 2017 roku odbyły się kolejne zajęcia naukowe, podczas których mali chemicy wraz z Panią Judytą stworzyli błękitną ciecz, która w stanie spoczynku była biała, natomiast gdy ją „zamieszaliśmy” to odzyskiwała kolor niebieski.

Zajęcia otwarte dla rodziców

6 kwietnia 2017 roku zaprosiliśmy naszych rodziców do wspólnych zabaw świątecznych. Trzeba przyznać iż nasi goście dopisali i wspólnie razem mogliśmy uczestniczyć w tych wyjątkowych zajęciach.

Święta wielkanocne tuż tuż

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Warto wraz z dziećmi poznawać tradycje i zwyczaje,a rozmawiając o ich znaczeniu zwrócić uwagę na ten naturalny rytm życia, któremu wszyscy podlegamy.

Zajęcia edukacyjne Unikids

30 marca to dzień kolejnego spotkania w naszej Gminnej Bibliotece. 2 kwietnia przypada termin Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich.

Zajęcia edukacyjne Unikids

„JAJKO W OCZACH FIZYKA”

28 marca odbyły się kolejne zajęcia, tym razem z Panem Andrzejem, w których głównym bohaterem były jajka, zarówno surowe, jak i ugotowane.