Dznień Niepodległości

Jak co roku w listopadzie obchodzimy ważne   święto DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI . Na uroczystej akademii w przedszkolu na początku uroczystości odśpiewaliśmy wszyscy     hymn Polski. Następnie każda grupa zaprezentowała krótki program artystyczny. 

Warsztaty naukowe

W październiku odbyły się nasze pierwsze w nowym roku szkolnym warsztaty naukowe, pt. „Podwodny ogród.” Tym razem tworzyliśmy w słoikach głębiny morskie. Najpierw wlewaliśmy wodę , a potem mieszaliśmy ją ze szkłem wodnym. Każdy wybrał sobie kolorowe sole , które wsypane w naszym roztworze tworzyły koralowce podwodne.

Pomarańczowy dzień

Kolor pomarańczowy późną  jesienią kojarzy się nam z pomarańczową dynią . Dlatego w naszej grupie zorganizowaliśmy sobie DZIEŃ DYNI. Wcześniej w kąciku przyrody zgromadziliśmy różne okazy jesiennej dyni.

Smefy na spacerze

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków dlatego dzieci z przedszkola wyruszyły  do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku – Jesieni. 

Wizyta w bibliotece

25 września wybraliśmy się z wizytą do Gminnej Biblioteka w Jaworzu. Powitały nas panie bibliotekarki , pani Gabrysia i Małgosia. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o oznakach nowej pory roku – Jesieni.

Jesienne zapasy

Omawiając tematykę zbiorów darów jesieni z sadu i ogrodu , postanowiliśmy wykorzystać je do zrobienia zapasów zimowych. Zgromadziliśmy owoce : jabłka, gruszki i śliwki .

Dzień przedszkolala

20 września obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze motto na ten dzień to: „ Od najmłodszego do starszaka świętujemy Dzień Przedszkolaka.” Był to dzień wspaniałej zabawy.

Wycieczka do Ochab

Korzystając z ładnej pogody jesiennej  , 11 października wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Ochab. Zwiedzaliśmy tam „ Dream Park.” Najpierw odwiedziliśmy Park Miniatur podziwiając niezwykłe budowle z różnych stron świata.  Zwiedziliśmy „Dom do góry nogami.” gdzie wszystko było odwrócone i stało jakby na głowie. Potem podziwialiśmy Park Dinozaurów z prehistorycznymi posągami  tych wielkich gadów.

Dzien kropki w przedszkolu nr1

15 września w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.  Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti.

Dzień chłopaka

29 września  obchodziliśmy Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu. W tym dniu przygotowaliśmy dla chłopaków niespodzianki. Nasi super chłopacy musieli wykazać się zręcznością i sprytem w różnych konkurencjach sprawnościowych.