POWIEDZ MI, A ZAPOMNĘ, POKAŻ– A ZAPAMIĘTAM, POZWÓL MI DZIAŁAĆ, A ZROZUMIEM!”

Zajęcia są świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych takich jak: analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają wytrwałość, koncentrację uwagi i spostrzegawczość. Dlatego też na naszych zajęciach założyliśmy własną hodowlę kryształków soli. W trakcie zakładania hodowli degustowaliśmy się solą oraz poznaliśmy różne jej rodzaje m.in. sól różową-himalajską, morską, kamienną. Wykorzystaliśmy takie materiały jak: słoiki z wodą, sól, patyczki, wełniane nici, plastelinę.
Przebieg: dzieci samodzielnie przygotowały roztwór nasycony soli, w celu jej krystalizacji. Na słoikach oparły patyczki, zanurzyły wełniane nitki w wodzie.
Na koniec naszych działań ustawiliśmy słoiki na parapecie i z cierpliwością obserwujemy i czekamy, aż po kilku dniach na nitkach utworzą się kryształki pod wpływem parowania wody.

Zdjęcia w galerii