Grupa Wiewiórki dzień eksperymentów

2 marca obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Eksperymentów”. Głównym celem tego typu zajęć było zaciekawienie dzieci zachodzącymi zjawiskami w otaczającym ich świecie. Mali badacze mieli okazję przeprowadzać pod kierunkiem nauczyciela  proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje, jak również stawiać hipotezy i sprawdzać ich prawdziwość.

Grupa Wiewiórki dzień dinozaura

26 lutego „Wiewiórki” obchodziły Dzień Dinozaura. W tym dniu rozmawialiśmy na temat tych niezwykłych gadów, które fascynują dzieci, skrywają wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem  i wielkością.

Grupa Wiewiórki dzień pluszowego misia

25 . listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia.

Grupa Wiewiórki bal karnawałowy

Karnawał to okres  wspaniałych  zimowych balów i zabaw. Właśnie wtedy małe dziewczynki mają okazję zamienić się w księżniczki, a chłopcy w superbohaterów.

.  w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka

W dniu 30. września 2020 r.  w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W naszej grupie to szczególne święto przebiegło pod hasłem: „Jestem Super Chłopakiem – Dżentelmenem”. Tego dnia chłopcy mieli do wykonania szczególne zadania. Musieli oni wykonać  szereg czynności, by móc wstąpić do „Klubu Dżentelmenów”. Natomiast dziewczynki wcieliły się w rolę ekspertów- jurorów, gdzie oceniały rezultaty wykonanych zadań przez swoich kolegów.

Dzień Babci i Dziadka

W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne, nie odbyła jedna z ważniejszych uroczystości przedszkolnych, a mianowicie Dzień Babci i Dziadka. Dlatego, w dniu  21 stycznia roku nasze „Wiewiórki” przygotowały dla swoich ukochanych Babć i Dziadków krótki występ artystyczny, który został umieszczony przez Panią Dyrektor na Facebooku.

Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka

W dniu 19 września 2020 r.  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych zabawach integracyjnych, tańczyły do ulubionej muzyki oraz uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem kolorowej chusty animacyjnej. Ten dzień przyniósł naszym przedszkolakom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie tego pełnego emocji święta dzieci z naszej grupy otrzymały „Odznakę Super Przedszkolaka”.

Grupa Wiewiórki Mikołajki

4 grudnia do naszego przedszkola przybył długo wyczekiwany przez dzieci gość- Mikołaj. Ten dzień, jak co roku był dla przedszkolaków był pełen emocji.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2020 r. obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta było pobudzić u naszych przedszkolaków kreatywność, pomysłowość i zachęcić ich do aktywnego działania. Na zajęciach dzieci poznały genezę święta, szukały ukrytych kropek (kółek) w sali, z których później tworzyły niesamowite kompozycje. Ciekawe, a zarazem kreatywne dla naszych „Wiewiórek” okazało się ozdabianie kółek według własnej inspiracji, które później posłużyły dzieciom do wykonania wspólnych, grupowych plakatów.

Andrzejki w grupie wiewiórek

„Andrzejki” to  dawna tradycja ludowa. W tym dniu, w dawnej Polsce odprawiane wróżby traktowane były z ogromną powagą.