Poznajemy zawody

Biedronki miały okazję do zastanowienia się nad tym, co będą robić w przyszłości. Zbliżyliśmy się nieco do znalezienia zawodu marzeń podczas zajęć, które pokazały dzieciom, jak wiele mają możliwości… 😊

W ramach programu „Technikoludek” dzieci z grupy IV poznały bliżej działanie komputera, dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z tego sprzętu i jak przydatny może on być w nauce
i zabawie.

Eksperymenty w Grupie Biedronek

„Eksperymenty z wodą i śniegiem” to krąg tematyczny, w ramach którego zaproponowano dzieciom ciekawe zajęcia. Przez kilka dni sala przedszkolna pełniła funkcję małego laboratorium, a dzieci stały się małymi badaczami.

Grupa Biedronki Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to moment, w którym warto przystanąć na chwilę i pochylić nad potrzebami naszej planety. W przedszkolu staramy się codziennie rozwijać postawy proekologiczne najmłodszych, a podczas święta Ziemi usystematyzować wiedzę na temat przyrody i ekologii.

walentynki , grupa Biedronki

„ Każdy serce już rysuje, komuś dzisiaj podaruje” to fragment piosnki, którą przedszkolaki radośnie śpiewały, pląsając i bawiąc się wesoło w przeddzień Walentynek.  W tym dniu dzieci nie tylko wykonywały prace plastyczne i graficzne związane z Walentynkami, także przeliczały i dodawały sylwety serduszek, układając pierwsze działania matematyczne.

Nie od dziś wiadomo, że dinozaury fascynują dzieci. Biedronki miały okazję poznać je nieco lepiej podczas Dnia Dinozaura. Dzieci obejrzały prezentację o dinozaurach, poznały ich nazwy, tropiły je po śladach, a także prowadziły prawdziwe wykopaliska! Udaną zabawę zwieńczyło wykonanie pracy plastycznej. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Grupa Biedronki Królewski bal

Dziś na wzgórzu w naszym zamku odbył się królewski bal…

Mości Panowie, wielmożne Panie!

Mali artyści

W ramach realizacji tematu dnia: „Nocna tajemnica niezwykłej pracowni” dzieci poznały warsztat pracy artysty-malarza, „zwiedziły” w sali przedszkolnej galerę reprodukcji obrazów znanych artystów, poznały technikę malowania na płótnie malarskim  (wspólnie namalowany obraz farbami akrylowymi: „Kwiaty”).

Kolędowanie w grupie Biedronek

19 stycznia 2021r dzieci z grupy IV miały okazję uczestniczyć w uroczystym kolędowaniu. Muzyczno-ruchowa zabawa „Łańcuch choinkowy” wprowadziła wszystkich w miłą, świąteczną atmosferę.

Dzień Kota obchodziliśmy oryginalnie, ponieważ wybraliśmy się do teatru! A właściwie to teatr odwiedził nas! Sala Biedronek zamieniła się w salę teatralną, wszystkie dzieci z biletami odszukały właściwe miejsca, a później obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Kot w Butach”.

Ferie w przedszkolu grupa biedronki

Biedronki podczas ferii nie próżnowały. Zajęcia, nieco swobodniejsze niż w ciągu roku, obfitowały w dobrą zabawę. Spędziliśmy też dużo czasu na zewnątrz, bawiąc się na śniegu i lepiąc bałwany - to tegoroczna zima pozytywnie zaskoczyła wszystkie przedszkolaki. Zresztą… Zobaczcie sami!