Bądźmy uważni, bądźmy ostrożni… grupa Biedronki

 Dzieci z grupy IV „Pracowite Biedronki” rozpoczęły nowy rok szkolny udziałem w zajęciach i zabawach związanych z bezpieczeństwem w najbliższym otoczeniu. Ucząc się piosenki „Kolorowe światła” utrwaliły znajomość podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się w pobliżu ulicy. Dzieci z zaangażowaniem wykonały  „Miasteczko drogowe” z wyciętych papierowych elementów oraz  prace plastyczne związane z ruchem ulicznym, wykorzystując zdobytą wiedzę.

Zabawy z kropką na wesoło

Wiele radości sprawiły dzieciom zajęcia związane z … kropką.

Dzień Przedszkolaka w grupie IV

Dzień Przedszkolaka w grupie IV rozpoczął się zaproszeniem dzieci do obejrzenia inscenizacji J. Brzechwy: „Żuk” . Zabawny dialog żuka z biedronką i jeszcze bardziej zabawne zakończenie utworu wprawiło dzieci w doskonały nastrój, który utrwaliły w formie plastycznej. Kolejne niespodzianki w tym miłym dla dzieci dniu to inscenizacje innych wierszy J. Brzechwy: „Kaczka Dziwaczka”, Struś”, „Miś”, „Małpa” oraz zabawy muzyczno-ruchowe i mini-zawody sportowe na wesoło.     

Dzień chłopaka w grupie Biedronek

30 września 2020r. był dniem niespodzianek dla… chłopców.  Z okazji Dnia Chłopaka otrzymali od dziewczynek życzenia oraz  pamiątkowe laurki. Wspólne zabawy przy muzyce oraz zabawa integracyjna  były dla dzieci źródłem radości a także wzmocniły więzi w grupie. 

„Marzycielska Poczta”  akcja charytatywna

„Marzycielska Poczta” to akcja charytatywna polegająca na pisaniu listów do przewlekle chorych dzieci.  Głównym celem akcji jest wspieranie psychiczne chorych dzieci poprzez wysyłanie im tradycyjnych listów. Na stronie internetowej Marzycielskiej Poczty znajdują się profile dzieci wraz z ich bezpośrednimi adresami domowymi. Przeglądać może je każdy  a zadaniem strony jest zachęcanie ludzi do wysyłania dzieciom pozdrowień.

Grupa Biedronki Czarodziejskie okulary

„Czarodziejskie okulary” towarzyszyły dzieciom podczas zajęcia, w czasie którego poznały litery „o, O”.  Wszystkie dzieci przekonały się,  że optymistyczne nastawienie do różnych wydarzeń podczas dnia, nie tylko w przedszkolu, wprowadza dobry nastrój, miłą atmosferę, pokonuje nieśmiałość i rozbudza wiarę we własne możliwości.

Wynalazki wczoraj i dziś

W ramach projektu „TECHNOLUDEK”  dzieci uczestniczyły w zajęciu dydaktycznym, w czasie którego dowiedziały się, dlaczego powstają różnego rodzaju wynalazki oraz poznały nazwiska kilku słynnych wynalazców.

11 listopada w gupie biedronek

Z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w przeddzień Narodowego Święta,  dzieci z grupy IV uczciły pamięć poległych w walce o wolność Polski krótkim programem artystycznym, recytując wiersz oraz śpiewając  piosenki o tematyce  związanej z ojczyzną.

Wigilia w grupie biedronek

Wigilia grupowa

„Świętości Świąt na każdy dzień
Miłości więcej i szarości mniej
Na każdy dzień świętości Świąt
Nowego życia na Nowy Rok!”

Kolędy w tle, świąteczne dania i zapach pierniczków - tak wyglądało u nas spotkanie wigilijne. Tego dnia poczuliśmy prawdziwą radość nadchodzących świąt Bożego Narodzenia…

Dzień dyni grupa Biedronki

23 października dzieci z grupy 4 obchodziły „Święto Dyni”. Biedroneczki na długo zapamiętają ten magiczny dzień. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie w pomarańczowych, dyniowych strojach, a wejście do sali wprawiło całą grupę w niemały zachwyt.

Legendy polskie

„Dawno, dawno temu w Polsce…” – tak brzmiał temat kompleksowy, w ramach którego dzieci przez cały tydzień poznawały legendy polskie: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „Wars i Sawa”, „O śpiących rycerzach”, „Złota kaczka”, „Najcenniejszy skarb”.

Grupa Biedronki u parku

„Jesień, jesień, jesień, co nam dziś przyniesie? Pędzlem namaluje kolorowy świat…” Jesień, jak co roku zachwyca bogactwem smaków i kolorów! Korzystaliśmy z tego bogactwa podczas zajęć z grupą 4.

Ferie w przedszkolu grupa biedronki

Biedronki podczas ferii nie próżnowały. Zajęcia, nieco swobodniejsze niż w ciągu roku, obfitowały w dobrą zabawę. Spędziliśmy też dużo czasu na zewnątrz, bawiąc się na śniegu i lepiąc bałwany - to tegoroczna zima pozytywnie zaskoczyła wszystkie przedszkolaki. Zresztą… Zobaczcie sami!

Spotkanie z Mikołajem

Wierszem i piosenką dzieci przywitały  Mikołaja, który  zawitał do sali przedszkolnej  4 grudnia. Każde dziecko otrzymało prezent . 

Kolędowanie w grupie Biedronek

19 stycznia 2021r dzieci z grupy IV miały okazję uczestniczyć w uroczystym kolędowaniu. Muzyczno-ruchowa zabawa „Łańcuch choinkowy” wprowadziła wszystkich w miłą, świąteczną atmosferę.