W kwietniu na naszych warsztatach wykonaliśmy  kreatywną masę plastyczną „ Slime.” Każdy samodzielnie wymieszał wszystkie składniki w miskach, dodaliśmy ulubiony kolor barwnika i powstała super rozciągliwa masa do zabawy. Każdy wymyślał przedziwne kształty i stwory.

Przedszkole nr 1

28 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu ŚWIĘTO MAJOWE : Dzień Flagi , Dzień Konstytucji 3 Maja. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia  , którą rozpoczęliśmy odśpiewaniem  hymnu państwowego, przypomnieliśmy sobie wiersz „Polak Mały.”

Na kolejnych warsztatach naukowych bawiliśmy się kolorami. W menzurkach mieszaliśmy wodę z  sodą oczyszczoną, kwaskiem cytrynowym, proszkiem.

Przedszkole nr 1

24 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ ZIEMI. Na zajęciach rozmawialiśmy o ochronie środowiska, o segregacji śmieci i dbaniu o przyrodę.

Przedszkole nr 1

27 lutego obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ DINOZAURA. Omawiając  tą tematykę zaciekawiliśmy  bardzo chłopaków. Poznaliśmy nazwy i ciekawostki o różnych dinozaurach.

Przedszkole nr 1

Tym razem na warsztatach naukowych poznaliśmy właściwości magnesów. Wiemy że mają one dwa bieguny, które się przyciągają lub odpychają. Każdy otrzymał duży magnez i bawiliśmy się w parach. Poruszaliśmy magnesami nawzajem , przyciągaliśmy opiłki żelaza, śrubki, śruby  i inne metalowe przedmioty. Było wesoło.

Przedszkole nr 1

14 lutego obchodziliśmy WALENTYNKI. Był to dzień życzliwości i uprzejmości dla ulubionych kolegów, przyjaciół. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce tanecznej z balonami, sercami.

Przedszkole nr 1

21 marca powitaliśmy Wiosnę, a pożegnaliśmy Zimę. W tym dniu przemaszerowaliśmy ulicami Jaworza ze słomianą Marzanną.

Przedszkole nr 1

9 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Pizzy. Ten włoski przysmak znają wszyscy. Poznaliśmy jak powstaje pizza, z czego można ją zrobić, jakie są jej rodzaje. Układaliśmy pizzę z puzzli, komponowaliśmy własne pizze na ekranie .Wyczarowaliśmy ogromną pizzę z chusty animacyjnej. Na  zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną.

Przedszkole nr 1

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet - Dzień Dziewczynek . W tym dniu dziewczynki  zostały księżniczkami. Na głowy ubrały kolorowe korony i panowały przez cały dzień.

Przedszkole nr 1

W lutym zaprosiliśmy do przedszkola naszych dostojnych gości : babcie i dziadków. Z okazji ich święta przygotowaliśmy naszym kochanym Babciom i Dziadkom program artystyczny pt. „ Jak babcia z dziadkiem się poznali.”