Przedszkole nr 1

W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 16 lutego. I cóż z tego, że to bomba kaloryczna. Tradycja w narodzie rzecz święta, a my – przedszkolaki dobre tradycje pielęgnujemy.

Przedszkole nr 1

We wtorek  14  lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Walentynki” salę i gazetkę udekorowano czerwonymi serduszkami oraz walentynkami.

Przedszkole nr 1

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Origami. Origami to technika składania papieru. W grupie misiów obchodziliśmy ,,Dzień Origami” po raz pierwszy.

Przedszkole nr 1

Jesień to bardzo ciekawa pora roku ze względu na kolorystykę  i bogactwo darów. Przedszkolaki podczas spaceru zbierały dary jesieni, które wykorzystały podczas zabawy ale również  nauki.

Realizując tematykę kompleksową – „Co nam jesień w koszu niesie?”- dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami zapasów i przetworów jakie gromadzone są na zimę.

Przedszkole nr 1

10 października obchodziliśmy w grupie misiów ,,Dzień Drzewa”. W tym dniu odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew, dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody.

Przedszkole nr 1

8 listopada grupa misiów pojechała na wycieczkę do Warowni Pszczyńskich Rycerzy w Pszczynie. Dzieci zostały powitane przez dworzan, którzy zaprosili nas do zwiedzania.

Dzień uśmiechu

7 października obchodziliśmy Dzień Uśmiechu, była to nie tylko okazja do rozmów o emocjach, ale i do wspólnej zabawy z kolegami i koleżankami z grupy i nie tylko. Każdy przedszkolak mógł także zrobić sobie zdjęcie z uśmiechem „ od ucha do ucha”