Dzień Dinozaura

W dniu 26 lutego w naszej grupie obchodziliśmy ,,Dzień Dinozaura”. Przedszkolaki udały się w podróż do czasów prehistorycznych.  Oglądały dinozaury, poznały historię dawnych gadów, dowiedziały się jak wyglądały i kiedy żyły.

Misie lubią się bawić

Zabawa to bardzo ważny element rozwoju dziecka. To nie tylko radość u dziecka ale także nauka poprzez zabawę.

Muzyczne opowieści

Podczas zajęć związanych z muzyką przedszkolaki poznawały instrumenty muzyczne. Wysłuchały wiersza ,,Koncert w studiu”, a także wysłuchały fragmentów nagrania orkiestry.

Bajkowy bal

Karnawał to czas zabaw i balów, dlatego 2 lutego w przedszkolu odbył się bajkowy bal. Tego dnia w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.

Świąteczny czas w naszej grupie

Grudzień to czas przygotowań do świąt. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których ustroiły pięknie choinkę, wykonały świąteczne dekoracje, ozdabiały pierniczki, które wręczyły swoim rodzicom.

Spotkanie ze św. Mikołajem

Dzień 6 grudnia to bardzo ważny dzień dla dzieci. Dlatego 4 grudnia odwiedził nasze przedszkole św. Mikołaj.  Od rana w przedszkolu słychać było piosenki o Mikołaju, dzieci odgadywały zagadki, kolorowały obrazki ze św. Mikołajem, wysłuchały bajki pt. ,,Przyjaciele św. Mikołaja”.

Dzień pluszowego misia

W dniu 20 listopada w grupie misiów  świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki poznały historię misia, bawiły przy piosenkach o misiach, brały udział w zabawach z chustą animacyjną, układały puzzle z obrazkami misiów.

Poznaję figury geometryczne

Matematyka to nie tylko nauka  liczenia, układanie rymów, orientacja przestrzenna ale także geometria. Podczas zajęć przedszkolaki poznawały figury geometryczne. Dzieci nazywały poznane figury, wyszukiwały w sali przedmioty, które odzwierciedlają poznane figury.

Mały patriota grupa Misie

Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem narodowym w Polsce. Od najmłodszych lat u dzieci należy rozbudzać zainteresowania  Ojczyzną.

Dzień dyni grupa Misie

W dniu 3 listopada w grupie misiów obchodziliśmy dzień dyni. Święto dyni  rozpoczęliśmy ,,dyniowym powitaniem”. Przedszkolaki dowiedziały się, że dynia jest zdrowym warzywem i można z niej przygotować  wiele dań.

Jesienna pogoda grupa misie

Jesienna pogoda to jeden z tematów realizowanych podczas zajęć. Dzieci rozpoznawały symbole pogody, rozwiązywały zagadki słowne związane z ubiorem podczas deszczu, były również zabawy matematyczne z kaloszami.

W jesiennym ogrodzie

W październiku realizowany był  kręg tematyczny ,,W jesiennym ogrodzie”. Głównym celem zajęć było poznanie roślin warzywnych i drzew owocowych.   Podczas zajęć dzieci nazywały drzewa i ich owoce, warzywa, układały ze sznurka kontur owocu, przeliczały, segregowały warzywa i owoce, układały rymy. Podczas zajęć plastyczno – technicznych dzieci wykonały wydzierankę sylwet owoców.