Pierwsza praca praca GRUPY I MISIE

 

Jesteśmy grupą maluszków, która nazywa się ,,Misie”. Wykonaliśmy swoje pierwsze prace plastyczne. Malowaliśmy farbami, a potem przyklejaliśmy oczka, uszy i buzię naszym misiom. Powstały piękne misie. Nie zabrakło radości i uśmiechu na buziach przedszkolaków.

 

Pierwszy spacer Misiów

Pięknego słonecznego dnia misie wybrały się na swój pierwszy spacer dookoła budynku przedszkola. Maluszki zapoznały się z zasadami wyjścia poza budynek przedszkola.

Międzynarodowy Dzień Kropki W przesdszkolu nr 1 w Jaworzu

 

15 września przedszkolaki obchodziły ,,Międzynarodowy Dzień Kropki”. Na zajęciach poznaliśmy historię tego święta. Przedszkolaki szukały ukrytych kropek w sali. Przeliczały kropeczki, układały kompozycje z kropeczek. Następnie misie wykonały prace plastyczne tworząc swój znak za pomocą farb. Pomysłowość przedszkolaków nie miała granic. Powstały piękne ,,kropkowe” dzieła.

Dzień przedszkolaka - Grupa I - Misie

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przedszkolaki  brały udział w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, szarf oraz balonów. Nie zabrakło także wspólnych tańców. Na zakończenie uroczystości przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek. Było bardzo wesoło.

Karuzela pomysłów to gra edukacyjna, która pozwala odkryć radość ,,zakręconych” zabaw z młodszymi przedszkolakami, utrwala widomości  i umiejętności dzieci, rozwija twórcze myślenie. Przedszkolaki nazywały kolory, szukały przedmiotów w danym kolorze, nazywały pory dnia oraz czynności wykonywane o każdej porze dnia, a także wskazywały zabawki ukryte w sali.

Dzień chłopaka w grupie Misiów

30 września obchodziliśmy w grupie misiów ,,Dzień Chłopaka”. Z tej okazji dziewczynki z pomocą Pani przygotowały korony ,,Super chłopaka”. W tym dniu na wszystkie przedszkolaki czekało wiele niespodzianek.  Chłopcy otrzymali w prezencie kolorowe krawaciki.  Był to dzień pełen zabaw i radości.

Jesienna pogoda grupa misie

Jesienna pogoda to jeden z tematów realizowanych podczas zajęć. Dzieci rozpoznawały symbole pogody, rozwiązywały zagadki słowne związane z ubiorem podczas deszczu, były również zabawy matematyczne z kaloszami.

Dzień jabłka  grupa misie

1 października dzieci z grupy misiów obchodziły dzień jabłka. Tego dnia dzieci wysłuchały  wierszyka Jana Brzechwy ,,Entliczek pentliczek” powiązanego z inscenizacją. Brały udział w zabawach ruchowych, którym towarzyszyła piosenka ,, Czerwone jabłuszko”.

Dzień dyni grupa Misie

W dniu 3 listopada w grupie misiów obchodziliśmy dzień dyni. Święto dyni  rozpoczęliśmy ,,dyniowym powitaniem”. Przedszkolaki dowiedziały się, że dynia jest zdrowym warzywem i można z niej przygotować  wiele dań.

Kolory jesieni w Naszej grupie

Pani Jesień zawitała nie tylko w kalendarzu ale również odwiedziła grupę misiów. Dzięki przyniesionym darom jesieni kolorowa pora roku zagościła także w naszej przedszkolnej sali.  Przedszkolaki nazywały dary jesieni, przeliczały, układały rymy, segregowały. Nie zabrakła także zabaw ruchowych przy piosence ,,Taniec z listkiem”. Dzieci wykonały z darów jesieni ,,Panią Jesień”.

 

Mały patriota grupa Misie

Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem narodowym w Polsce. Od najmłodszych lat u dzieci należy rozbudzać zainteresowania  Ojczyzną.

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 16 października odbyła się pierwsza ważna uroczystość misiów, a mianowicie ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem pani Dyrektor. Następnie misie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Były wierszyki, piosenki, tańce i gra na instrumentach. Po występach dzieci, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na Przedszkolaka. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał misia, a także słodkości.

 

Poznaję figury geometryczne

Matematyka to nie tylko nauka  liczenia, układanie rymów, orientacja przestrzenna ale także geometria. Podczas zajęć przedszkolaki poznawały figury geometryczne. Dzieci nazywały poznane figury, wyszukiwały w sali przedmioty, które odzwierciedlają poznane figury.

W jesiennym ogrodzie

W październiku realizowany był  kręg tematyczny ,,W jesiennym ogrodzie”. Głównym celem zajęć było poznanie roślin warzywnych i drzew owocowych.   Podczas zajęć dzieci nazywały drzewa i ich owoce, warzywa, układały ze sznurka kontur owocu, przeliczały, segregowały warzywa i owoce, układały rymy. Podczas zajęć plastyczno – technicznych dzieci wykonały wydzierankę sylwet owoców.

Dzień pluszowego misia

W dniu 20 listopada w grupie misiów  świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki poznały historię misia, bawiły przy piosenkach o misiach, brały udział w zabawach z chustą animacyjną, układały puzzle z obrazkami misiów.