Dzień Dinozaura

W dniu 26 lutego w naszej grupie obchodziliśmy ,,Dzień Dinozaura”. Przedszkolaki udały się w podróż do czasów prehistorycznych.  Oglądały dinozaury, poznały historię dawnych gadów, dowiedziały się jak wyglądały i kiedy żyły.

Misie lubią się bawić

Zabawa to bardzo ważny element rozwoju dziecka. To nie tylko radość u dziecka ale także nauka poprzez zabawę.

Dzień pluszowego misia

W dniu 20 listopada w grupie misiów  świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki poznały historię misia, bawiły przy piosenkach o misiach, brały udział w zabawach z chustą animacyjną, układały puzzle z obrazkami misiów.

Muzyczne opowieści

Podczas zajęć związanych z muzyką przedszkolaki poznawały instrumenty muzyczne. Wysłuchały wiersza ,,Koncert w studiu”, a także wysłuchały fragmentów nagrania orkiestry.

Poznaję figury geometryczne

Matematyka to nie tylko nauka  liczenia, układanie rymów, orientacja przestrzenna ale także geometria. Podczas zajęć przedszkolaki poznawały figury geometryczne. Dzieci nazywały poznane figury, wyszukiwały w sali przedmioty, które odzwierciedlają poznane figury.

Bajkowy bal

Karnawał to czas zabaw i balów, dlatego 2 lutego w przedszkolu odbył się bajkowy bal. Tego dnia w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.

Mały patriota grupa Misie

Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem narodowym w Polsce. Od najmłodszych lat u dzieci należy rozbudzać zainteresowania  Ojczyzną.

Świąteczny czas w naszej grupie

Grudzień to czas przygotowań do świąt. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których ustroiły pięknie choinkę, wykonały świąteczne dekoracje, ozdabiały pierniczki, które wręczyły swoim rodzicom.

Dzień dyni grupa Misie

W dniu 3 listopada w grupie misiów obchodziliśmy dzień dyni. Święto dyni  rozpoczęliśmy ,,dyniowym powitaniem”. Przedszkolaki dowiedziały się, że dynia jest zdrowym warzywem i można z niej przygotować  wiele dań.

Spotkanie ze św. Mikołajem

Dzień 6 grudnia to bardzo ważny dzień dla dzieci. Dlatego 4 grudnia odwiedził nasze przedszkole św. Mikołaj.  Od rana w przedszkolu słychać było piosenki o Mikołaju, dzieci odgadywały zagadki, kolorowały obrazki ze św. Mikołajem, wysłuchały bajki pt. ,,Przyjaciele św. Mikołaja”.

Jesienna pogoda grupa misie

Jesienna pogoda to jeden z tematów realizowanych podczas zajęć. Dzieci rozpoznawały symbole pogody, rozwiązywały zagadki słowne związane z ubiorem podczas deszczu, były również zabawy matematyczne z kaloszami.