Muzyczne opowieści

Podczas zajęć związanych z muzyką przedszkolaki poznawały instrumenty muzyczne. Wysłuchały wiersza ,,Koncert w studiu”, a także wysłuchały fragmentów nagrania orkiestry.

Dzień Dinozaura

W dniu 26 lutego w naszej grupie obchodziliśmy ,,Dzień Dinozaura”. Przedszkolaki udały się w podróż do czasów prehistorycznych.  Oglądały dinozaury, poznały historię dawnych gadów, dowiedziały się jak wyglądały i kiedy żyły.

Świąteczny czas w naszej grupie

Grudzień to czas przygotowań do świąt. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których ustroiły pięknie choinkę, wykonały świąteczne dekoracje, ozdabiały pierniczki, które wręczyły swoim rodzicom.

Bajkowy bal

Karnawał to czas zabaw i balów, dlatego 2 lutego w przedszkolu odbył się bajkowy bal. Tego dnia w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.

Misie lubią się bawić

Zabawa to bardzo ważny element rozwoju dziecka. To nie tylko radość u dziecka ale także nauka poprzez zabawę.

Spotkanie ze św. Mikołajem

Dzień 6 grudnia to bardzo ważny dzień dla dzieci. Dlatego 4 grudnia odwiedził nasze przedszkole św. Mikołaj.  Od rana w przedszkolu słychać było piosenki o Mikołaju, dzieci odgadywały zagadki, kolorowały obrazki ze św. Mikołajem, wysłuchały bajki pt. ,,Przyjaciele św. Mikołaja”.

Dzień dyni grupa Misie

W dniu 3 listopada w grupie misiów obchodziliśmy dzień dyni. Święto dyni  rozpoczęliśmy ,,dyniowym powitaniem”. Przedszkolaki dowiedziały się, że dynia jest zdrowym warzywem i można z niej przygotować  wiele dań.

Poznaję figury geometryczne

Matematyka to nie tylko nauka  liczenia, układanie rymów, orientacja przestrzenna ale także geometria. Podczas zajęć przedszkolaki poznawały figury geometryczne. Dzieci nazywały poznane figury, wyszukiwały w sali przedmioty, które odzwierciedlają poznane figury.

W jesiennym ogrodzie

W październiku realizowany był  kręg tematyczny ,,W jesiennym ogrodzie”. Głównym celem zajęć było poznanie roślin warzywnych i drzew owocowych.   Podczas zajęć dzieci nazywały drzewa i ich owoce, warzywa, układały ze sznurka kontur owocu, przeliczały, segregowały warzywa i owoce, układały rymy. Podczas zajęć plastyczno – technicznych dzieci wykonały wydzierankę sylwet owoców.

Mały patriota grupa Misie

Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem narodowym w Polsce. Od najmłodszych lat u dzieci należy rozbudzać zainteresowania  Ojczyzną.

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 16 października odbyła się pierwsza ważna uroczystość misiów, a mianowicie ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem pani Dyrektor. Następnie misie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Były wierszyki, piosenki, tańce i gra na instrumentach. Po występach dzieci, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na Przedszkolaka. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał misia, a także słodkości.

Dzień pluszowego misia

W dniu 20 listopada w grupie misiów  świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki poznały historię misia, bawiły przy piosenkach o misiach, brały udział w zabawach z chustą animacyjną, układały puzzle z obrazkami misiów.

Kolory jesieni w Naszej grupie

Pani Jesień zawitała nie tylko w kalendarzu ale również odwiedziła grupę misiów. Dzięki przyniesionym darom jesieni kolorowa pora roku zagościła także w naszej przedszkolnej sali.  Przedszkolaki nazywały dary jesieni, przeliczały, układały rymy, segregowały. Nie zabrakła także zabaw ruchowych przy piosence ,,Taniec z listkiem”. Dzieci wykonały z darów jesieni ,,Panią Jesień”.

Jesienna pogoda grupa misie

Jesienna pogoda to jeden z tematów realizowanych podczas zajęć. Dzieci rozpoznawały symbole pogody, rozwiązywały zagadki słowne związane z ubiorem podczas deszczu, były również zabawy matematyczne z kaloszami.

Karuzela pomysłów to gra edukacyjna, która pozwala odkryć radość ,,zakręconych” zabaw z młodszymi przedszkolakami, utrwala widomości  i umiejętności dzieci, rozwija twórcze myślenie. Przedszkolaki nazywały kolory, szukały przedmiotów w danym kolorze, nazywały pory dnia oraz czynności wykonywane o każdej porze dnia, a także wskazywały zabawki ukryte w sali.