Pracowite Mrówki wiosna w przedszkolu

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W grupie V przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej.

Wielkanoc u Mrówek

Święta wielkanocne to jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku. Choć poprzedzone smutkiem, postem i zadumą, niosą w sobie wiele radości i nadziei, zwiastują pełnię życia.

Walentynki Grupa Mrówek

15 lutego  był dla Pracowitych Mrówek prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami.

Pracowite mrówki Dzień kolorowej skarpetki

23 marca grupa Pracowitych Mrówek włączyła się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki” Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą.

Tłusty czwartek

Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Tak też było i w naszym przedszkolu. 11 lutego przedszkolaki poznały historię pączka i zwyczaj obchodzenia Tłustego Czwartku. Gdy w końcu nadeszła pora podwieczorku Pracowite Mrówki z wielkim apetytem zjadały pączki. Niespodzianką dla dzieci była wizyta przedstawiciela z Radio Bielsko, którego zaprosił Pan Artur „nasz osobisty trener”. Dziennikarz zgodnie z tradycją tego dnia przywiózł pączki. Była to okazja do świetnej zabawy, ale też do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych zwyczajów.

Pracowite Mrówki Talent matematyka

12marca przedszkolaki z grupy V pochyliły się nad kolejnym swoim talentem. Każda Pracowita Mrówka chciała zdobyć talent „Matematyka” poprzez przygotowanie działań lub zadań matematycznych i prezentowanie swoich umiejętności matematycznych przed całą grupą.

Bal Karnawałowy

2 lutego w naszej grupie już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sala wyglądała zimowo, przystrojona śnieżynkami, serpentynami i balonami.

Talent „Kaligrafa”

24 lutego Pracowite Mrówki zdobywały kolejny talent z cyklu „Zdolniacha”. Tym razem był to talent Kaligrafa, dzieci miały do wyboru starannie pisać po śladzie lub odwzorować wyrazy w liniaturze.

Doświadczenia z lodem

1 lutego w grupie Pracowitych Mrówek przeprowadzone zostały zabawy badawcze nad lodem. Każdy mógł dotknąć, powąchać, posmakować kostki lodu.

Konstruujemy gry

„Jednym z dobrych sposobów wspomagania rozwoju umysłowego dzieci jest wprowadzenie ich w tajniki konstruowania gier, a potem wspólne rozgrywanie każdej ułożonej gry.”

(prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska)

Talent „Sportowiec”

27 stycznia „Pracowite Mrówki” zdobywały kolejny talent. Tym razem był to talent związany ze sprawnością fizyczną. Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania. Sprawność sportowca zdobywały nie tylko ćwiczeniami ruchowymi, ale i umysłowymi ćwiczeniami. Dziękujemy naszym wspaniałym rodzicom za pomoc!