na zdjęciu prace w wykonaniu Pracowitych Mrówek

Pomimo rozpoczęcia nowego roku myślami nadal jesteśmy na wakacjach, dlatego podczas naszych zajęć staraliśmy się zatrzymać miłe wspomnienia. Każda Pracowita Mrówka przeniosła letnie historie na kamienie, które podczas jesiennych wędrówek będą pozostawiane na szlakach.

Pracowite Mrówki Dzień Kropki

15 września obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności i zabawy, a wszystkie podejmowane działania służą pomocą w odkrywaniu talentów i mocnych stron dziecka. W tym dniu wszyscy ubraliśmy się w kropki a głowy ozdobiliśmy także kolorowymi kropkami. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, tańczyliśmy. Na koniec zabaw wykonaliśmy różne prace plastyczne kropkami: odbijaliśmy kolorowe kropki na jesiennych drzewach oraz wyklejaliśmy kolorowe kropki z plasteliny na listkach.

„My chłopcy, dziewczynki mamy słodkie minki. Do „jedynki” chodzimy świetnie się bawimy…” takimi słowami 18 września Pracowite Mrówki zostały pasowane na przedszkolaka.  Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki ilustrowane ruchem.

Pracowite Mrówki Jesień w Przedszkolu

22 września dzieci z grupy V przywitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia „królowały kolory": brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. Organizowane były zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswoiły sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Przedszkolaki w liściastych opaskach wirowały przy jesiennych piosenkach.

Zabawy ruchowe na boisku

Zabawy ruchowe na powietrzu dostarczają Pracowitym Mrówkom dużo pozytywnych emocji, a przede wszystkim zdrowia. Pobudzają do pracy układ krążenia i wzmacnia odporność.

Pracowite Mrówki Dzień chłopaka

30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka .W tym dniu przygotowaliśmy niespodzianki dla chłopaków. Nasi panowie musieli wykazać się zręcznością i sprytem w konkursach, a dziewczynki im kibicowały .Następnie dziewczynki obdarowały swoich kolegów prezentami – medalami „SUPER CHŁOPAKA”. Oczywiście nie zabrakło w tym dniu także wspólnych tańców i słodkiej niespodzianki.

Grupa Pracowitych Mrówek w tym roku podjęła się wyzwania zdobycia trofeum „Super zdolniachy”. Każdego miesiąca przedszkolaki zdobywają inny talent. We wrześniu zdobyły talent „Malarza”, w październiku talent „Złotej rączki”, w listopadzie talent „Aktora”. Wszystkie dzieci zdobyły ten talent bez problemu. Gratulacje!!!!

 

 

Pracowite Mrówki Marzycielska poczta

Grupa Pracowitych Mrówek brała udział w akcji charytatywnej, która polegała na wysłaniu listu do przewlekle chorego dziecka. Wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne, które po zebraniu stworzyły książkę. Adresatem listu został Tobiasz z Lublina. Książka zawierała ilustracje związane z klockami Lego, dinozaurami, zamkami, smokami. Tobiaszowi życzymy dużo zdrowia.

Dzień pluszowego misia

25 Listopada dzieci z grupy Pracowitych Mrówek obchodził światowy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Dzień dyni grupa pracowite mrówki

„Ach jak przyjemnie i jak wesoło
Kiedy dynia krąży w koło.
Dynia tu, dynia tam,
Dynia krąży tu i tam.”

Mikołąjki 2020
 

Wreszcie nadszedł dzień, na który dzieci czekały z utęsknieniem cały rok – do naszego przedszkola przybył św. Mikołaj. Emocji było mnóstwo. Jednak w tym roku ten dzień wyglądał nieco inaczej.

Święto Niepodległości

 

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.  W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

Uśmiech dla innych

Dzieci z grupy Pracowitych Mrówek wykonały świąteczne kartki na konkurs, które potem były przesłane starszym osobom w domach opieki z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Bezpiecznym być i zdrowo żyć

 

Celem zajęć było zwiększenie świadomości przedszkolaków w zakresie zdrowego stylu życia, w tym racjonalnego odżywiania.

Talent „Muzyka” Pracowite Mrówki

17 grudnia Pracowite Mrówki podjęły kolejne wyzwanie. Realizując program „Zdolniacha” zdobywały kolejny z talentów „Muzyka”. Każdy z artystów zaprezentował swoje zdolności muzyczne, jedne z dzieci śpiewały inne grały na instrumentach.