Pracowite mrówki Dzień kolorowej skarpetki

23 marca grupa Pracowitych Mrówek włączyła się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki” Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą.

Pracowite Mrówki wiosna w przedszkolu

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W grupie V przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej.

Wielkanoc u Mrówek

Święta wielkanocne to jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku. Choć poprzedzone smutkiem, postem i zadumą, niosą w sobie wiele radości i nadziei, zwiastują pełnię życia.

Pracowite Mrówki Talent matematyka

12marca przedszkolaki z grupy V pochyliły się nad kolejnym swoim talentem. Każda Pracowita Mrówka chciała zdobyć talent „Matematyka” poprzez przygotowanie działań lub zadań matematycznych i prezentowanie swoich umiejętności matematycznych przed całą grupą.

Walentynki Grupa Mrówek

15 lutego  był dla Pracowitych Mrówek prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami.

Tłusty czwartek

Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Tak też było i w naszym przedszkolu. 11 lutego przedszkolaki poznały historię pączka i zwyczaj obchodzenia Tłustego Czwartku. Gdy w końcu nadeszła pora podwieczorku Pracowite Mrówki z wielkim apetytem zjadały pączki. Niespodzianką dla dzieci była wizyta przedstawiciela z Radio Bielsko, którego zaprosił Pan Artur „nasz osobisty trener”. Dziennikarz zgodnie z tradycją tego dnia przywiózł pączki. Była to okazja do świetnej zabawy, ale też do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych zwyczajów.

Zabawy na śniegu

Zima w końcu dała o sobie znać. Postanowiła dać dzieciakom trochę szczęścia. W czasie ferii ale i po feriach dzieci korzystały z uroków zimy. Najpierw zjeżdżały na „dupolotach”. Potem robiły aniołki na śniegu. Kilka osób lepiło bałwany oraz wielkie śniegowe kule. Dla dzieci była to ogromna frajda, a te beztroskie chwile zostaną w pamięci na długi czas.

Talent „Kaligrafa”

24 lutego Pracowite Mrówki zdobywały kolejny talent z cyklu „Zdolniacha”. Tym razem był to talent Kaligrafa, dzieci miały do wyboru starannie pisać po śladzie lub odwzorować wyrazy w liniaturze.

Talent „Sportowiec”

27 stycznia „Pracowite Mrówki” zdobywały kolejny talent. Tym razem był to talent związany ze sprawnością fizyczną. Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania. Sprawność sportowca zdobywały nie tylko ćwiczeniami ruchowymi, ale i umysłowymi ćwiczeniami. Dziękujemy naszym wspaniałym rodzicom za pomoc!

Konstruujemy gry

„Jednym z dobrych sposobów wspomagania rozwoju umysłowego dzieci jest wprowadzenie ich w tajniki konstruowania gier, a potem wspólne rozgrywanie każdej ułożonej gry.”

(prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska)

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Pracowite Mrówki również rozmawiały o swoich babciach i dziadkach, malowały ich portrety.

Doświadczenia z lodem

1 lutego w grupie Pracowitych Mrówek przeprowadzone zostały zabawy badawcze nad lodem. Każdy mógł dotknąć, powąchać, posmakować kostki lodu.

Co jest dla mnie….

18 stycznia Pracowite Mrówki wykonywały kolejne zadanie z międzynarodowego projektu „Magiczna Moc Bajek”. Tym razem była to praca plastyczna „Co jest dla mnie piękne?”. Każde dziecko uzasadniało swój wybór, a tematy były przeróżne począwszy od świata przyrody, przez wspomnienia, krajobrazy kończąc na ciszy.

Bal Karnawałowy

2 lutego w naszej grupie już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sala wyglądała zimowo, przystrojona śnieżynkami, serpentynami i balonami.

Wigilia Pracowitych mrówek

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w grupie Pracowitych Mrówek zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzeń oraz zjadły wspólny wigilijny obiad. Oczywiście nie zabrakło pod choinką drobnych upominków dla rodziny. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.