Warsztaty budowlane

Nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach budowlanych. Dowiedziały się jakie narzędzia są nam potrzebne, żeby zbudować dom oraz jak ich używać. Największą frajdą było jednak wspólne wybudowanie naszych tekturowych domków, w których dzieci uwielbiają bawić się do dzisiejszego dnia.

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

koncert muzyczny

W naszym przedszkolu odbył się wiosenny koncert muzyczny. Tym razem w roli głównej wystąpiła Pani Wiosna. Podczas koncertu omawiane były stare tradycje ludowe wiosenne, jak np. orszak odprowadzający Marzannę. Taniec, śpiew i zabawy zapewniły wspaniałą atmosferę w wiosennym nastroju.

Dzień tęczy

Podczas tęczowego dnia dowiedzieliśmy się jak powstaje tęcza oraz jak kolory są w niej ułożone. Szukaliśmy tęczowych odpowiedników w przyrodzie i otaczającym nas świecie.

Dzień dinozaura

W lutym obchodziliśmy Dzień Dinozaura. W tym dniu przedszkolaki zostały wprowadzone w prehistoryczny świat, który przybliżył nam życie dinozaurów.

Dogoterapia

W lutym nasze przedszkolaczki ponownie odwiedziły nasi dwaj czworonożni ulubieńcy – Abi i Ivet. Tym razem oprócz zabaw przywitalnych, dostaliśmy mały wykład na temat smyczy i każde chętne dziecko mogło pospacerować sobie po sali na smyczy z małą Abi. Na pożegnanie mogliśmy przytulić pieski.

Dogoterapia grupa pszczółki

Walentynki w grupie pszczółek

W środę 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Walentynki. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono i różowo, a dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu.

Bal karnawałowy grupa pszczółki

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

Dogoterapia

Na ostatnich zajęciach z Dogoterapii przedszkolaki dowiedziały się jak należy zachować się w obecności psa, po czym każdy mógł przywitać się z pieskami.

Witaj zimo w grupie pszczółek

Początek grudnia zaskoczył nas wielkimi opadami śniegu więc nasza grupa Pszczółek powitała już Panią Zimę. Każdy mógł przyozdobić suknię Pani Zimy śnieżynkami.

Dzień pluszowego misia

W listopadzie obchodziliśmy dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każde dziecko przyniosło w ten dzień do przedszkola swojego ulubionego pluszaka.