grupa żabki zróbmy razem coś zielonego

W czwartek 22 kwietnia dzieci z grupy „Żabki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu dowiedziały się co szkodzi naszemu środowisku oraz zastanawiały się jak pomóc naszej planecie. Podczas zajęć wykonały plakat przedstawiający naszą planetę „Ziemia” stosując technikę wydzierania i wyklejania. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie dydaktycznej, dzięki której nauczyły się jak segregować śmieci. Ponadto obejrzały prezentacje multimedialną, której tematem było „Dbamy o wody, rośliny i zwierzęta
na naszej planecie”. 

Grupa żabki Dzień Dinozaura

Tego dnia rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Poznawaliśmy historię dinozaurów- dowiedzieliśmy się jak wyglądały i czym się żywiły oraz jak wyginęły. ,,Żabki” zamieniły się w tyranozaury i podążały śladami prehistorycznych stworzeń.

Grupa Żabki zabawy z figurami

W marcu w kroczyliśmy w świat figur geometrycznych.

Dzieci z grupy II utrwaliły sobie nazwy podstawowych figur, rozpoznawały ich kształt, dokonywały segregacji oraz przeliczały za pomocą liczebników porządkowych.

Tłusty czwartek w Grupie żabek

Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe, taneczne oraz zabawy plastyczne.

Grupa Żabki W karnawale same bale….

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień.

Dbamy o ptaki zimą

Często gdy nachodzi zima poruszamy z dziećmi tematy dotyczące pomocy zwierzętom, które niejednokrotnie w ciężkich, zimowych warunkach muszą zdobywać pożywienie.

Świąteczny czas w naszej grupie

Świąteczny czas w naszej grupie

          04 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość – św. Mikołaj. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania na ich twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał paczki. 

Zabawy andrzejkowe grupa żabki

W naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera,  ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, gdzie dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Na początku   wszystkie dzieci zostały zapoznane z tradycją Andrzejek i wybranymi wróżbami .

Dzień pluszowego misia

              Wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.  

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat.

 Dzień z kroplą wody

W naszej grupie obchodziliśmy Dzień z kroplą wody. Dzieci określały właściwości wody, jej barwę, kształt, zapach, smak. Obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie. 
 Następnie dzieci  rozpuszczały w miskach z wodą cukier, mąkę i płyn do naczyń, obserwowały która z substancji  rozpuszcza  się  najłatwiej  i  zastanawiały  się,  do  czego można wykorzystać  powstałe roztwory.