grupa żabki zróbmy razem coś zielonego

W czwartek 22 kwietnia dzieci z grupy „Żabki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu dowiedziały się co szkodzi naszemu środowisku oraz zastanawiały się jak pomóc naszej planecie. Podczas zajęć wykonały plakat przedstawiający naszą planetę „Ziemia” stosując technikę wydzierania i wyklejania. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie dydaktycznej, dzięki której nauczyły się jak segregować śmieci. Ponadto obejrzały prezentacje multimedialną, której tematem było „Dbamy o wody, rośliny i zwierzęta
na naszej planecie”.

Grupa Żabki zabawy z figurami

W marcu w kroczyliśmy w świat figur geometrycznych.

Dzieci z grupy II utrwaliły sobie nazwy podstawowych figur, rozpoznawały ich kształt, dokonywały segregacji oraz przeliczały za pomocą liczebników porządkowych.

Grupa Żabki W karnawale same bale….

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień.

Tłusty czwartek w Grupie żabek

Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe, taneczne oraz zabawy plastyczne.

Grupa żabki Dzień Dinozaura

Tego dnia rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Poznawaliśmy historię dinozaurów- dowiedzieliśmy się jak wyglądały i czym się żywiły oraz jak wyginęły. ,,Żabki” zamieniły się w tyranozaury i podążały śladami prehistorycznych stworzeń.

Dbamy o ptaki zimą

Często gdy nachodzi zima poruszamy z dziećmi tematy dotyczące pomocy zwierzętom, które niejednokrotnie w ciężkich, zimowych warunkach muszą zdobywać pożywienie.

Zabawy andrzejkowe grupa żabki

W naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera,  ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, gdzie dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Na początku   wszystkie dzieci zostały zapoznane z tradycją Andrzejek i wybranymi wróżbami .

Dzień pluszowego misia

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

Dzień z kroplą wody

W naszej grupie obchodziliśmy Dzień z kroplą wody. Dzieci określały właściwości wody, jej barwę, kształt, zapach, smak. Obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie.
 Następnie dzieci  rozpuszczały w miskach z wodą cukier, mąkę i płyn do naczyń, obserwowały która z substancji  rozpuszcza  się  najłatwiej  i  zastanawiały  się,  do  czego można wykorzystać  powstałe roztwory.

Jesienne spacery Grupa Żabki

W październiku dzieci z grupy „Żabki” często wychodziły na świeże powietrze, aby podziwiać piękną jesienną aurę Jaworza. Podczas spacerów nasze przedszkolaki utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się ulicami naszej miejscowości.

Świąteczny czas w naszej grupie

04 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość – św. Mikołaj. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania na ich twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał paczki.

Żabki robią pyszne kompoty

W związku z realizowanym w przedszkolu tygodniowym tematem dotyczącym zapasów na zimę, przedszkolaki postanowiły przygotować pyszne kompoty. Mali kucharze  spróbowali zamknąć trochę lata w słoiczkach, pod postacią pysznych owocowych kompotów. Z wielkim zaangażowaniem dzieciaki przygotowywały owoce, wrzucały je do słoiczków utrwalając liczebniki porządkowe i asystowały przy kolejnych etapach produkcji.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat.

Grupa Żabki obchodzi dzień przedszkolaka

18 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który co roku przypada na 20 września. Nasze cudowne przedszkolaki celebrowały swoje święto. Wspólne gry, zabawy i konkursy dostarczyły mnóstwo emocji i uśmiechu. Nie zabrakło także energicznej muzyki, która porwała wszystkich do tańca. Każdy dzielny przedszkolak został odznaczony medalem. To był wyjątkowy dzień!