Dzień Mamy i Taty

1 czerwca zaprosiliśmy naszych rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Przygotowaliśmy dla naszych kochanych rodziców występ artystyczny.

Festiwal Nauki i Sztuki

28 maja pojechaliśmy na zajęcia na Uniwersytet Bielsko-Bialski. Tam spotkaliśmy się ze strażakami. Mogliśmy zwiedzić wozy strażackie, zobaczyć sprzęt strażacki , sprawdziliśmy łączność przez krótkofalówki.

Budujemy Dom

W kwietniu , w naszym przedszkolu, odbyło się spotkanie z panem architektem który opowiedział nam jak powstają domy. Następnie z kartonowych elementów przygotowaliśmy części do budowy naszego domu.

Eksperymenty w grupie Smerfów

W marcu bawiliśmy się w naukowców i naszą salę zamieniliśmy w laboratorium.

Witaj Wiosno

21 marca powitaliśmy Wiosnę, a pożegnaliśmy Zimę. W tym dniu przemaszerowaliśmy ulicami Jaworza ze słomianą Marzanną. Jak obyczaj karze zanieśliśmy ją nad rzekę aby odpłynęła hen za morza Zima mroźna.

Dzień Kobiet grupa Smerfy

W marcu obchodziliśmy Święto Kobiet czyli wszystkich dziewczynek . W tym dniu nasze Smerfetki musiały wykazać się zdolnościami i zwinnością w trakcie konkursów  , nie zabrakło także wesołej zabawy w rytm tanecznej muzyki .

Świąteczne spotkanie z Hiszpanami

Nasze dzielne Smerfy wzięły udział w projekcie e-Twinning. E-Twining to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy.

Przedszkole nr 1

Ostatnie warsztaty naukowe tematem nawiązały do zbliżających się świąt bożonarodzeniowych . Tym razem pani  Judyta zaproponowała nam wykonanie świątecznych bombek choinkowych.

Przedszkole nr 1

W zimie biały śnieżek leci.
Białe mleko piją dzieci.
Biały samochód ruszył na rajd.
Na wszystko białe mówi się WHITE.

Przedszkole nr 1

Jak co roku w grudniu , do naszego Przedszkola przybył długo oczekiwany przez dzieci gość.  Najpierw przenieśliśmy się do krainy Świętego Mikołaja.

Przedszkole nr 1

23 listopada obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W tym dniu każdy mógł przynieść do przedszkola swojego ulubionego misia. Oglądaliśmy misie, porównywaliśmy.