Przedszkole nr 1

10 maja w  Dom Kultury w Hałcnowie po raz 21 zorganizowano Festiwal Kultury Przedszkolnej na który zaproszono nasze przedszkolaki. Na scenie wystąpiło 220 małych artystów. Grupa Żabek  zaprezentowała swoje umiejętności i talenty w dziedzinie tańca, muzyki, teatru i plastyki. Pięknie zaprezentowała na scenie Domu Kultury inscenizację Kopciuszka oraz zatańczyła Walc Wiedeński. Nasze przedszkolaki otrzymały wyróżnienie.

22 kwietnia obchodzimy światowy Dzień Ziemi którego celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasze przedszkolaki przygotowały piękne piosenki o tematyce ekologicznej, które zaprezentowały na Przedszkolnym Festiwalu Ekologicznej Piosenki. Po występie udaliśmy się do przedszkolnego ogródka, gdzie posadziliśmy do naszej rabatki wiosenne kwiaty. Było pięknie i kolorowo.

dzienZiemi

Przedszkole nr 1

Bal Karnawałowy to miła tradycja przepełniona muzyką i wspaniałą zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe.

Przedszkole nr 1

W pewien kwietniowy poranek nasza grupa wyruszyła autokarem do  Miejskiej Hali Lodowej  w Oświęcimiu, aby obejrzeć rewię na lodzie pt. „Niezwykłe Przygody Sindbada Żeglarza”.  Była to niepowtarzalna okazja, aby przenieść się w świat baśni. Podczas spektaklu odbył się taniec na szarfie, pokaz połykaczy ognia, akrobacje, a ogromny statek płynął po tafli lodu.

Przedszkole nr 1

Tuż przed świętem Trzech Króli, w naszej grupie odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, na które zostali zaproszeni rodzice przedszkolaków.

Przedszkole nr 1

23 marca nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk Skrzat z Krakowa z przedstawieniem „Nowe przygody Koziołka Matołka”. Koziołek wyruszył w podróż, aby dojść do Pacanowa. Po drodze odwiedził różne kraje, spotkał złą czarownicę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin, króla, a nawet reżysera z Hollywood. Niestety Koziołek Matołek nie dotarł do upragnionego celu.

Przedszkole nr 1

ZIMOWE SZALEŃSTWA W GRUPIE ŻABEK!

Zima, zima jest wspaniała ,gdy jest mroźna, gdy jest biała
Nie taka jak ostatnie, nasze zimy
Takiej zimy, my się wcale nie boimy

Przedszkole nr 1

Przygotowywania do nadejścia wiosny w naszej grupie odbywały się już tydzień wcześniej. Dzieci na zajęciach rozmawiały o pierwszych zwiastunach wiosny, rozwiązywały wiosenne zadania matematyczne, wykonywały ciekawe prace plastyczne, a także poznały wesołe  piosenki związane z nową pora roku.

Przedszkole nr 1

13 stycznia dzieci z grupy „Żabki”, jeszcze raz zaprezentowały przedstawienie jasełkowe swoim najbliższym, ale tym razem swoim Babciom          i Dziadkom z okazji zbliżającego Ich święta.

8M

8 marca wszystkie dziewczynki w naszym przedszkolu obchodziły Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali prawdziwi dżentelmeni byli uprzejmi, uczynni i sympatyczni. Starali się wyręczać dziewczynki we wszystkich czynnościach, przez co czuły się one wyjątkowo docenione.

Na zakończenie dnia mali panowie wręczyli swoim koleżankom z grupy miłe upominki.

Przedszkole nr 1

W dniu 5. grudnia w naszym przedszkolu odbyło magiczne spotkanie ze Świętym Mikołajem. Zanim jednak do tego spotkania doszło, przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt.: „Przygoda w fabryce zabawek” i wzięły udział we wspólnej zabawie z aktorami.