grupa wiewiórki

8 października do naszego przedszkola  przyszła pani Jola z pieskami o imieniu: ABI i IVET.  Każdy mógł przywitać się z pieskami  przybijając piątkę lub przez podanie łapy.

grupa wiewiórki

Obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego święta jest wszystkim znana żółta uśmiechnięta buzia. Tego dnia wszystkie „Wiewióreczki.” starały się zachować dobry humor i uśmiech na twarzy.

30 września obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Chłopaka .W tym dniu przygotowaliśmy niespodzianki dla chłopaków. Nasi panowie musieli wykazać się zręcznością i sprytem w konkursach , a dziewczynki im kibicowały.

Dzień Dinozaura

Omawiając na zajęciach dzieje Ziemi , rozmawialiśmy również o dinozaurach żyjących na Ziemi miliony lat temu. Dlatego zorganizowaliśmy sobie Dzień Dinozaura. Najpierw zobaczyliśmy film edukacyjny o dinozaurach, poznaliśmy ich nazwy i ciekawostki o ich życiu. Na zajęciu wykonaliśmy papierowe kukiełki na patyczkach i bawiliśmy się w „Dino-tetrzyk.”

Spotkanie z helikopterem

Jesienią rozmawialiśmy sobie o pojazdach latających. Jest to czas częstej wietrznej pogody. Wiemy że są pojazdy latające napędzane wiatrem, ale są też pojazdy latające silnikowe. Korzystając z zaproszenia pana Brzezickiego , zobaczyliśmy lądujący helikopter w pobliżu przedszkola. Każdy z nas mógł usiąść za sterami  wspaniałej machiny i choć na chwilę poczuć się prawdziwym pilotem.