Przedszkole nr 1

25 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panem pszczelarzem. Najpierw pan opowiedział nam o życiu pszczół , o tym jak wygląda życie pszczół miodnych w ulu przez cały rok.

Przedszkole nr 1

Omawiając tematykę morskich głębin postanowiliśmy zorganizować sobie w grupie Dzień Pirata Aby stać się prawdziwymi Wilkami morskimi, musieliśmy wykonać zadania ukryte w butelkach.

Grupa Wiewiórki

Jak co roku w karnawale na całym świecie mamy bale. 4 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy Przebierańców. W tym dniu w naszej sali pojawiły się kolorowe postacie z bajek.

Przedszkole nr 1

Przygotowywania do nadejścia wiosny w naszej grupie odbywały się już tydzień wcześniej. Dzieci na zajęciach rozmawiały o pierwszych zwiastunach wiosny, rozwiązywały wiosenne zadania matematyczne, wykonywały ciekawe prace plastyczne, a także poznały wesołe  piosenki związane z nową pora roku. Dzieci zamieniły się również prawdziwych ogrodników.

Dogoterapia w grupie wiewiórek

24 stycznia odwiedziła nas ponownie pani Jola oraz pieski: Ivet i Abi. Wspólnie z pieskami zagraliśmy w grę TWISTER. Według poleceń pani Joli stawialiśmy nogi na odpowiednie kolory, tak aby dojść do piesków.

Przedszkole nr 1

17 marca ponownie odwiedziliśmy bibliotekę gminną. Tym razem rozmawialiśmy z paniami o zbliżającej się Wiośnie. Pani Małgosia przeczytała nam opowiadanie o dzieciach które szukały wiosny.

wigilia w grupie wiewiórek

Przedszkole nr 1

W tym roku Dzień Kobiet obchodziliśmy w nie typowy sposób, a mianowicie chłopcy-jury wybierali Mis w danych kategoriach: Miss Najdłuższego Kucyka, Miss Szybkości, Miss Równowagi,  Miss Zgadywanek, Miss Szybkiego Liczenia, Miss Najbardziej Rozskakana, Miss Najbardziej Roześmiana, Miss Najbardziej Rozśpiewana.

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia nadszedł długo oczekiwany przez dzieci dzień- MIKOŁAJKI. Już od rana czekaliśmy na naszego gościa. Zebraliśmy się wszyscy w przedszkolu. Tam wspólnie bawiliśmy się w rytm świątecznych melodii, oglądaliśmy przedstawienie teatralne pt. „List do Świętego Mikołaja.” Gdy pojawił się nasz gość przywitaliśmy go piosenką.

Przedszkole nr 1

14 Lutego nie zapomnieliśmy o Walentynkach.

Dzień pluszowego misia

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu przynieśliśmy do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Zaprezentowaliśmy swoich ulubieńców, poznaliśmy historię powstania tego święta na świecie.