Przedszkole nr 1

W ramach tematu kompleksowego: „Dawniej i dziś”  zainspirowano dzieci do rozmów o życiu codziennym  w dawnych czasach i współcześnie.

Przedszkole nr 1

Już od pierwszych dni marca cała grupa przygotowywała się na przyjście wiosny. W naszej sali zrobiło się coraz bardziej radośnie i kolorowo.

Przedszkole nr 1

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Tymi słowami 24 lutego rozpoczął się w grupie V słodki dzień– tłusty czwartek. Dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków.

Przedszkole nr 1

W dniu 21 marca grupa Biedronek świętowała Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny.

Przedszkole nr 1

22 marca w grupie V obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Wszystkie dzieci, brały udział w akcji poprzez założenie skarpetek w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, pstrokate, a najlepiej nie do pary.

Przedszkole nr 1

17 marca 2022r. w grupie 5 był DNIEM DOBRYCH MANIER. Dzieci wysłuchały utworu J. Brzechwy: „Kwoka”, który był inspiracją do podjęcia rozmowy o dobrym zachowaniu w różnych sytuacjach.

Przedszkole nr 1

Podczas świętowania walentynek w grupie Biedronek dzieci doskonaliły umiejętności mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym. Dzieci z tego dnia wyniosły bardzo duży przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne.

Przedszkole nr 1

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia, pełni ważną funkcję procesach poznawania i rozumienia otaczającego nas świata.

W dniu 4.02 w naszej grupie odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Po śniadaniu w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.

8 marca 2022r. był w przedszkolu miłym dniem dla dziewczynek. Otrzymały one od swoich kolegów upominki-tulipany wykonane techniką orgiami.

Wigilijka w grupie Biedronek

20 grudnia w naszej grupie nastał wspaniały moment- Wigilia, Boże Narodzenie! Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny obiad przy pięknie udekorowanym stole.